25PPC750CXEFP2022
Mfr.Part #
25PPC750CXEFP2022
Manufacturer
IBM
Package/Case
Datasheet
25PPC750CXEFP2022
Description
IBM25PPC750 - POWERPC 750CX
Stock
1676
Manufacturer :
IBM
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC 750CX
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case :
256-LBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
400MHz
Supplier Device Package :
256-PBGA (27x27)
USB :
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V